Unlimited Web HostingFree Drupal ThemesDeposit PokerFree Drupal Themes

ПРИЗ "ВЕСТА"

 НОМИНАЦИИ НА НОСИТЕЛИ НА НАГРАДИТЕ “ВЕСТА”

1. Категория ЛИТЕРАТУРА:

2003 г. – Номинирани

- Мариана Пакова

- Милена Радева

- Величко Георгиев – Приз “Веста”

2004 г. – Номинирани

- Галя Йорданова

- Евдокия Пиринска

- Марияна Пакова – Приз “Веста”

2005 г. – Номинирани

- Златина Великова

- Руси Инджов

- Стефка Данева – Приз “Веста”

2006 г. – Номинирани

- Кета Зоева

- Станиела Хаджиева

- Галя Йорданова – Приз “Веста”

2007 г. - Номинирани

- Кета Зоева

- Галя Попова

- Димитър Тракийски – Приз “Веста”

2008 г. – Номинирани

- Зорница Петрова

- Златина Великова

- Христо Минчев

- Кети Зоева – Приз “Веста”

2009 г. - Номинирани

- Лиляна Петкова

- Стефка Данева

- Евдокия Пиринска – Приз „Веста”

2010 г. - Номинирани

- Лиляна Петкова

- Кети Зоева

- Руси Инджов – Приз „Веста”   

2011 г. - Номинирани

- Стефка Данева

- Мария Петкова

- Златина Великова – Приз „Веста”

2012 г. - Номинирани

- Стефка Данева

- Златина Великова – Приз „Веста”

2014 г. - Номинирани

- Златина Великова

- Стефка Данева

- Митко Кралев – Приз „Веста“

2016 г. - Номинирани

- Стефка Данева

- Златина Великова

- Яница Маринова - Приз "Веста"

2019 г. Номинирани

- Стефка Данева

- Костадин Кралев

- Златина Великова - Приз "Веста"

2. Категория ТЕАТЪР:

2003 г. - София Комбалова - Приз “Веста”

2004 г. - Номинирани

- Милко Русев

- Иван Иванов

- Илко Атанасов – Приз “Веста”

2005 г. - Номинирани

- Милко Русев

- Светла Ганева

- Иван Иванов – Приз “Веста”

2006 г. - Номинирани

- Иван Начков

- Стоян Танев

- Милко Русев – Приз “Веста”

2007 г. - Номинирани

- Иван Стоянов

- Тодор Цонев

- Стоян Танев – Приз “Веста”

2008 г. - Номинирани

- Тодор Цонев

- Петър Колев

- Диньо Иванов с. Кортен

- Иван Стоянов с. Кортен – приз “Веста”

2009 г. - Номинирани

- Стела Михайлова

- Петър Колев

- Добринка Баджакова

- Диньо Иванов – с. Кортен

- Диана Динева – Приз „Веста”

2010 г. - Номинирани

- Макра Ханджиян

- Росен Митев

- Камен Иванов

- Стела Михайлова – приз „Веста”

2011 г. - Номинирани

- Петър Колев

- Радмила Стефанова

- Милко Русев – приз „Веста”

2012 г. - Номинирани

- Петър Колев

- Румяна Петрова

- Диана Динева – Приз „Веста”

2014 г. - Номинирани

- Дора Люцканова

- Добринка Баджакова

- Енчо Енев

- Румяна Петрова – Приз „Веста“

2016 г. - Номинирани

- Диана Динева

- Румяна Петрова

- Димитър Димитров

- Добринка Баджакова - Приз "Веста"

2019 г. - Номинирани

- Диана Динева

- Иван Иванов

- Ивета Митева - Приз "Веста"

 

 

3. Категория МУЗИКА:

2003 г. - Жоро Гайдаров - Приз “Веста”

2004 г. - Номинирани

- Петър Григоров

- Русалена Ангелова

- Тяньо Михов – Приз “Веста”

2005 г. - Номинирани

- Галя Захариева

- Веско

- Пенко Атанасов – Приз “Веста”

2006 г. - Номинирани

- Таня Иванова

- Кристина Иванова

- Величко Дунев – Приз “Веста”

2007 г. - Номинирани

- Стоянка Динева – с. Омарчево

- Мариана Стоянова – с. Съдиево

- Стоян Иванов – с. Пет могили – Приз “Веста”

2008 г. - Номинирани

- Младен Петков

- Митко Иванов

- Анна Кисьова

- Янка Гоцева – Приз “Веста”

2009 г. - Номинирани - Не се присъжда

2010 г. – Не се присъжда

2011 г. - Номинирани

- хор „Берьозка”

- МФФ „Авлига” с. Стоил войвода – приз „Веста”

2012 г. – няма номинирани

2014 г. - Номинирани

- Фолклорна формация“Аеда“

- Хор за многогласно пеене при НЧ“Светлина-2000“ с.Кортен – Приз „Веста“

2016 г. - Номинирани

- Никола Хаджиев

- Фолклорна група "Неранза"

- Росен Сеновски - Приз "Веста"

2019 г. - Номинирани

- Красимира Трифонова

- Минка Монева

- Теодор Димитров - Приз "Веста"

4. Категория ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО

2003 г. - Номинирани

- Недко Пенев

- Катя Колева

- Христо Минчев – Стонса – Приз “Веста”

2004 г. - Номинирани

- Христомир Великов

- Йордан Мъжлеков

- Недко Пенев – Приз “Веста”

2005 г. - Номинирани

- Катя Колева

- Христо Минчев

- Атанас Зоев – Приз “Веста”

2006 г. - Номинирани

- Недко Пенев

- Таня Иванова

- Катя Колева – Приз “Веста”

2007 г. - Номинирани

- Виктор Мъжлеков

- Таня Иванова

- Екатерина Гюдюлева

- Мария Славова – Приз “Веста”

2008 г. - Номинирани

- Галя Попова

- Стефан Демирев

- Таня Иванова – Приз “Веста”

2009 г. - Номинирани

- Николай Стоянов

- Галина Попова

- Николай Колев – Приз „Веста”

2010 г. - Номинирани

- Христо Минчев – Стонса – приз „Веста”

2011 г. - Номинирани

- Таня Иванова

- Христо Минчев

- Недко Пенев

- Катя Колева – приз „Веста”

2012 г. - Номинирани

- Худ.галер.”Руси Карабиберов”-приз „Веста”

2014 г. - Номинирани

- Катя и Николай Колеви

- Недко Пенев

- Таня Иванова – Приз „Веста“

2016 г. - Номинирани

- Андрей Андреев - Дъфи

- Таня Иванова

- Христомир Великов - Приз "Веста"

2019 г. - Номинирани

- Андрей Андреев - Дъфи

- Христомир Великов - Приз "Веста"

5. Категория БИБЛИОТЕЧНО ДЕЛО:

2003 г. - Номинирани

- Веска Сотирова

- Труфка Стойкова

- Елена Йорданова – Приз “Веста”

2004 г. - Номинирани

- Пенка Илиева

- Труфка Стойкова

- Веска Сотирова – Приз “Веста”

2005 г. - Номинирани

- Пенка Илиева – Приз “Веста”

2006 г. - Номинирани

- Труфка Стойкова – Приз “Веста”

2007 г. - Номинирани

- Мария Дичкова – с. Баня

- Мария Димова – с. Новоселец

- Радостина Димова – с. Омарчево

- Елена Димова – Приз “Веста”

2008 г. - Номинирани

- Динка Георгиева

- Катя Радева – с.Еленово

- Мария Дичкова с. Баня – Приз “Веста”

2009 г. - Номинирани

- Денка Иванова

- Златина Данева – с.Асеновец

- Катя Радева – с. Еленово – Приз „Веста”

2010 г. - Номинирани

- Златина Данева – с. Асеновец

- Руска Демирева - с. Събрано

- Динка Георгиева – приз „Веста”

2011 г. - Номинирани

- Борислав Алеков

- Жанета Маринова – с. Дядово

- Райка Георгиева – приз „Веста”

2012 г. - Номинирани

- Йовка Петрова – приз „Веста”

2014 г. - Номинирани

 - Елена Хаджинонева

 - Златина Данева

 - Минка Динчева

 - Денка Петрова – Приз „Веста“

2016 г. - Номинирани

- Валентина Василева

- Светлозара Банкова - Приз "Веста"

2019 г. - Номинирани

- Катя Радева

- Златинка Данева

- Велина Минкова - Приз "Веста"

6. Категория  РЪКОВОДИТЕЛИ НА ХУДОЖЕСТВЕНИ СЪСТАВИ:

2003 г. - Номинирани

- Дора Дякова

- Златина Цакинска

- Георги Петков – Приз “Веста”

2004 г. - Номинирани

- Росица Петкова

- Дора Дякова

- Енчо Енчев – Приз “Веста”

2005 г. - Номинирани

- Сашо Илинденов

- Златина Цакинска – Приз “Веста”

2006 г. - Номинирани

- Велина Стайкова

- Тенчо Тенев

- Йордан Красимиров – Приз „Веста”

2007 г. - Номинирани

- Йорданка Цанева

- Христофор Недков

- Радка Енчева

- Мария Илиева – с. Пет могили

- Васил Гоцев – с.Кортен – Приз “Веста”

2008 г. - Номинирани

- Милена Иванова с.Коньово

- Радка Енчева – с. Събрано

- Мария Илиева с. Пет могили – приз “Веста”

2009 г. - Номинирани

- Катя Христова – с.Радецки

- Милена Иванова – с. Коньово

- Росица Мангърова – с. Кортен – Приз „Веста”

2010 г. - Номинирани

- Народни танци – „Олстеп”

- Ваня Даскалова - с.Любенова махала

- Радка Енчева – с. Събрано – приз „Веста”

2011 г. - Номинирани

- Велина Стайкова

- Петко Танев

- Ана Кисьова

- Павлина Вичева и Стоян Петров – „Олстеп”-приз

2012 г. - Номинирани

- Петко Танев

- Росица Мангърова

- Велина Стайкова – приз „Веста”

2014 г. - Номинирани

- Ана Кисьова

- Иван Георгиев

- Димитрина Димитрова – Приз „Веста“

2016 г. - Номинирани

- Руска Петрова

- Дима Йорданова - Приз "Веста"

7. Категория ПРЕПОДАВАТЕЛИ ПО ИЗКУСТВА:

2003 г. - Номинирани

- Иван Стоянов

- Митко Маринов

- Андония Спасова – Приз “Веста”

2004 г. - Номинирани

- Радостин Радев

- Татяна Динева

- Елена Енева – Приз “Веста”

2005 г. - Номинирани

- Галя Захариева

- Йордан Красимиров

- Йордан Марков – Приз “Веста”

2006 г. - Номинирани

- Галя Захариева

- Георги Петков

- Татяна Динева – Приз “Веста”

2007 г. - Номинирани

- Галя Захариева

- Митко Иванов

- Велина Стайкова – Приз “Веста”

2008 г. - Номинирани

- Иванета Маркова – с.Ст.войвода

- Митко Маринов

- Анна Кисьова – Приз “Веста”

2009 г. - Номинирани

- Радостин Радев

- Митко Иванов – с.Коньово – Приз „Веста”

2010 г. - Номинирани

- Велина Стайкова

- Йордан Йорданов – приз „Веста”

2011 г. - Номинирани

- Петър Петров

- Велина Стайкова – приз „Веста”

2012 г. - Номинирани

- Иванета Маркова

- Атанас Зоев

- Петър Петров – приз „Веста”

2014 г. - Номинирани

- Андония Спасова

 - Филип Божилов

 - Иванета Маркова  Приз „Веста“

2016 г. - Номинирани

- Филип Божилов

- Петко Танев - Приз "Веста"

 

 

9. Категория ПРИЛОЖНИ ИЗКУСТВА

2019 г. - Номинирани

- Веска Вълчева

- Радосвета Захариева

- Катя Атанасова - Приз "Веста"

8. Категория ПРОСВЕТНИ ДЕЯТЕЛИ:

/2003 г. номинирани в една категория пр.деятели и журналисти/

2003 г. - Номинирани

- Гергана Караилиева

- Радостин Радев  

- Динка Христова –  Приз “Веста”

2004 г. - Номинирани

- Велина Стайкова

- Галя Захариева

- Златина Великова – Приз “Веста”

2005 г. - Номинирани

- Велина Стайкова

- Галя Захариева – Приз “Веста”

2006 г. - Номинирани

- Кольо Иванчев

- Пепа Желязкова

- Станиела Хаджиева – Приз “Веста”

2007 г. - Номинирани

- Евгения Петкова – с.Съдиево

- Росица Петкова

- Елена Арабаджиева – Приз “Веста”

2008 г. - Номинирани

- Евгения Петкова – с. Съдиево

- Мадлена Камбурова – с. Кортен

- Росица Петкова – приз “Веста”

2009 г. - Номинирани

- Катя Стоянова – с.Богданово

- Стоянка Влаева – СОУ „Иван Вазов”

- Мадлена Камбурова – с.Кортен – Приз Веста”

2010 г. - Номинирани

- Даниела Гунчева СОУ „Хр.Ботев”

- Маруся Колева  - П.Хиленд.

- Емилия Стоева – П.Хиленд.

- Розалина Паскалева –  Ив.Вазов - приз „Веста”

2011 г. - Номинирани

- Георги С. Георгиев

- Иван Цветанов – приз „Веста”

2012 г. - Номинирани

- Илиана Димитрова

- Ивайло Енев

- Георги Георгиев – приз „Веста”

2014 г. - Номинирани

- Стела Михайлова

- Станиела Хаджиева

- Радмила Иванова

- Нели Енева – Приз „Веста“

2016 г. - Номинирани

- Тянка Стоянова

- Радостина Тончева

- Станиела Хаджиева - Приз "Веста"

2019 г. - Номинирани

- ДГ "Слънчице"

- ДГ "Тракийче"

- ДГ "Детски свят" - Приз "Веста"

10. Категория ЖУРНАЛИСТИКА

2004 г. - Номинирани

- Радостин Радев

 - Руси Инжов

 - Гергана Караилиева – Приз “Веста”

2005 г. - Не се присъжда

2006 г. - Не се присъжда

2007 г. - Номинирани

- Станислава Кръстева

 - Дарина Костадинова

 - Димитрина Димитрова – Приз “Веста”

2008 г. - Номинирани

- Дарина Костадинова

 - Ренета Стефанова – Приз “Веста”

2009 г. - Номинирани

- Димитрина Димитрова

 - Дарина Костадинова – Приз „Веста”

Предложения за номинации за 2010 г. – не

2011 г. - Номинирани - Не се присъжда

2016 г. - Номинирани

- Станислава Кръстева

- Цанко Цанев - Приз "Веста"

 

11. Категория ТВОРЧЕСКИ ДЕБЮТ

2011 г. - Номинирани

- Яна Радилова,

 - Александра Маринова

 - Димитър Георгиев

 - Стилиян Чиликов

 - Теодор Пенев

 - Красимира Димитрова

 - Михаела Иванова.

2014 г - МЛАДИ ДАРОВАНИЯ

- Иван Митев

 - Мирена Йорданова

 - Пресиана Минчева

 - Симона Велинова

 - Михаил Георгиу

 - Христо Асимакис

 - Мирела Енева

2016 г. - МЛАДИ ДАРОВАНИЯ

Яница Младенова

- Данелия Иванова

- Деница Костова

- Микаела Стефанова,

- Драгомир Димитров

2019 г. - МЛАДИ ДАРОВАНИЯ

- Дарена Захариева

- Петя Сурчева

- Станислав Мовчан

- Ралица Коларова

- Нели Димитрова

- Михаил Георгиу

 

12. Категория АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР. ЗАНЯТИ И СЪБОРИ

2019 г. - Номинирани

- НЧ “Св. Св. Кирил и Методий - 1922“,

с. Коньово

- Народно Читалище ,, Христо Ботев 1920 '',

село Млекарево

- НЧ „Светлина-1908”,

с. Еленово  - приз "Веста"

13. Категория ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРИНОС В ДУХОВНИЯ ЖИВОТ НА ОБЩИНА НОВА ЗАГОРА

2003 г. - Георги Георгиев – Приз “Веста”

2004 г. - Мария Грозева – Приз “Веста”

2005 г. - Петър Колев  - Приз “Веста”

2006 г. - Петър Григоров – Приз “Веста”

2007 г. - Галя Бинева – Приз Веста”

2008 г. - Диана Динева – Приз “Веста”

2009 г. - Росица Стоева – Приз „Веста”

2010 г. - Труфка Стойкова – Приз „Веста”

2011 г. - Илко Атанасов – Приз „Веста”

2012 г. - Андония Спасова – Приз Веста“

2014 г. - Васил Гоцев –Приз „Веста“

2016 г. - Проф. Минко Балкански - Приз "Веста"

2019 г. - Галя Захариева - Приз "Веста"

14. Категория СПОМОЩЕСТВУВАТЕЛИ 

2016 г. - Номинирани

- Минко Минчев

- Стоян Гочев

- Веселин Георгиев

- Димитър Щерев