Unlimited Web HostingFree Drupal ThemesDeposit PokerFree Drupal Themes

ПРИЗ "ВЕСТА"

 НОМИНАЦИИ НА НОСИТЕЛИ НА НАГРАДИТЕ “ВЕСТА”

1. Категория ЛИТЕРАТУРА:

2003 г. – Номинирани - Мариана Пакова

 - Милена Радева

 - Величко Георгиев – Приз “Веста”

2004 г. – Номинирани - Галя Йорданова

 - Евдокия Пиринска

 - Марияна Пакова – Приз “Веста”

2005 г. – Номинирани - Златина Великова

 - Руси Инджов

 - Стефка Данева – Приз “Веста”

2006 г. – Номинирани - Кета Зоева

 - Станиела Хаджиева

 - Галя Йорданова – Приз “Веста”

2007 г. - Номинирани - Кета Зоева

 - Галя Попова

 - Димитър Тракийски – Приз “Веста”

2008 г. – Номинирани - Зорница Петрова

 - Златина Великова

 - Христо Минчев

 - Кети Зоева – Приз “Веста”

2009 г. - Номинирани - Лиляна Петкова

 - Стефка Данева

 - Евдокия Пиринска – Приз „Веста”

2010 г. - Номинирани - Лиляна Петкова

 - Кети Зоева

 - Руси Инджов – Приз „Веста”   

2011 г. - Номинирани - Стефка Данева

 - Мария Петкова

 - Златина Великова – Приз „Веста”

2012 г. - Номинирани - Стефка Данева

 - Златина Великова – Приз „Веста”

2014 г. - Номинирани - Златина Великова

 - Стефка Данева

 - Митко Кралев – Приз „Веста“

2016 г. - Номинирани

- Стефка Данева

- Златина Великова

- Яница Маринова - Приз "Веста"

2. Категория ТЕАТЪР:

2003 г. - София Комбалова - Приз “Веста”

2004 г. - Номинирани - Милко Русев

 - Иван Иванов

 - Илко Атанасов – Приз “Веста”

2005 г. - Номинирани - Милко Русев

 - Светла Ганева

 - Иван Иванов – Приз “Веста”

2006 г. - Номинирани - Иван Начков

 - Стоян Танев

 - Милко Русев – Приз “Веста”

2007 г. - Номинирани - Иван Стоянов

 - Тодор Цонев

 - Стоян Танев – Приз “Веста”

2008 г. - Номинирани - Тодор Цонев

 - Петър Колев

 - Диньо Иванов с. Кортен

 - Иван Стоянов с. Кортен – приз “Веста”

2009 г. - Номинирани - Стела Михайлова

 - Петър Колев

 - Добринка Баджакова

 - Диньо Иванов – с. Кортен

 - Диана Динева – Приз „Веста”

2010 г. - Номинирани - Макра Ханджиян

 - Росен Митев

 - Камен Иванов

 - Стела Михайлова – приз „Веста”

2011 г. - Номинирани - Петър Колев

 - Радмила Стефанова

 - Милко Русев – приз „Веста”

2012 г. - Номинирани - Петър Колев

 - Румяна Петрова

 - Диана Динева – Приз „Веста”

2014 г. - Номинирани - Дора Люцканова

 - Добринка Баджакова

 - Енчо Енев

 - Румяна Петрова – Приз „Веста“

2016 г. - Номинирани

- Диана Динева

- Румяна Петрова

- Димитър Димитров

- Добринка Баджакова - Приз "Веста"

 

 

3. Категория МУЗИКА:

2003 г. - Жоро Гайдаров - Приз “Веста”

2004 г. - Номинирани - Петър Григоров

 - Русалена Ангелова

 - Тяньо Михов – Приз “Веста”

2005 г. - Номинирани - Галя Захариева

 - Веско

 - Пенко Атанасов – Приз “Веста”

2006 г. - Номинирани - Таня Иванова

 - Кристина Иванова

 - Величко Дунев – Приз “Веста”

2007 г. - Номинирани - Стоянка Динева – с. Омарчево

 - Мариана Стоянова – с. Съдиево

 - Стоян Иванов – с. Пет могили – Приз “Веста”

2008 г. - Номинирани - Младен Петков

 - Митко Иванов

 - Анна Кисьова

 - Янка Гоцева – Приз “Веста”

2009 г. - Номинирани - Не се присъжда

2010 г. – Не се присъжда

2011 г. - Номинирани - хор „Берьозка”

 - МФФ „Авлига” с. Стоил войвода – приз „Веста”

2012 г. – няма номинирани

2014 г. - Номинирани - Фолклорна формация“Аеда“

 - Хор за многогласно пеене при НЧ“Светлина-2000“ с.Кортен – Приз „Веста“

2016 г. - Номинирани

- Никола Хаджиев

 - фолклорна група "Неранза"

- Росен Сеновски - Приз "Веста"

4. Категория ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО

2003 г. - Номинирани - Недко Пенев

 - Катя Колева

 - Христо Минчев – Стонса – Приз “Веста”

2004 г. - Номинирани - Христомир Великов

 - Йордан Мъжлеков

 - Недко Пенев – Приз “Веста”

2005 г. - Номинирани - Катя Колева

 - Христо Минчев

 - Атанас Зоев – Приз “Веста”

2006 г. - Номинирани - Недко Пенев

 - Таня Иванова

 - Катя Колева – Приз “Веста”

2007 г. - Номинирани - Виктор Мъжлеков

 - Таня Иванова

 - Екатерина Гюдюлева

 - Мария Славова – Приз “Веста”

2008 г. - Номинирани - Галя Попова

 - Стефан Демирев

 - Таня Иванова – Приз “Веста”

2009 г. - Номинирани - Николай Стоянов

 - Галина Попова

 - Николай Колев – Приз „Веста”

2010 г. - Номинирани - Христо Минчев – Стонса – приз „Веста”

2011 г. - Номинирани - Таня Иванова

 - Христо Минчев

 - Недко Пенев

 - Катя Колева – приз „Веста”

2012 г. - Номинирани - Худ.галер.”Руси Карабиберов”-приз „Веста”

2014 г. - Номинирани - Катя и Николай Колеви

 - Недко Пенев

 - Таня Иванова – Приз „Веста“

2016 г. - Номинирани

- Андрей Андреев - Дъфи

- Таня Иванова

- Христомир Великов - Приз "Веста"

5. Категория БИБЛИОТЕЧНО ДЕЛО:

2003 г. - Номинирани - Веска Сотирова

 - Труфка Стойкова

 - Елена Йорданова – Приз “Веста”

2004 г. - Номинирани - Пенка Илиева

 - Труфка Стойкова

 - Веска Сотирова – Приз “Веста”

2005 г. - Номинирани - Пенка Илиева – Приз “Веста”

2006 г. - Номинирани - Труфка Стойкова – Приз “Веста”

2007 г. - Номинирани - Мария Дичкова – с. Баня

 - Мария Димова – с. Новоселец

 - Радостина Димова – с. Омарчево

 - Елена Димова – Приз “Веста”

2008 г. - Номинирани - Динка Георгиева

 - Катя Радева – с.Еленово

 - Мария Дичкова с. Баня – Приз “Веста”

2009 г. - Номинирани - Денка Иванова

 - Златина Данева – с.Асеновец

 - Катя Радева – с. Еленово – Приз „Веста”

2010 г. - Номинирани - Златина Данева – с. Асеновец

 - Руска Демирева - с. Събрано

 - Динка Георгиева – приз „Веста”

2011 г. - Номинирани - Борислав Алеков

 - Жанета Маринова – с. Дядово

 - Райка Георгиева – приз „Веста”

2012 г. - Номинирани - Йовка Петрова – приз „Веста”

2014 г. - Номинирани

 - Елена Хаджинонева

 - Златина Данева

 - Минка Динчева

 - Денка Петрова – Приз „Веста“

2016 г. - Номинирани

- Валентина Василева

- Светлозара Банкова - Приз "Веста"

6. Категория  РЪКОВОДИТЕЛИ НА ХУДОЖЕСТВЕНИ СЪСТАВИ:

2003 г. - Номинирани - Дора Дякова

 - Златина Цакинска

 - Георги Петков – Приз “Веста”

2004 г. - Номинирани - Росица Петкова

 - Дора Дякова

 - Енчо Енчев – Приз “Веста”

2005 г. - Номинирани - Сашо Илинденов

 - Златина Цакинска – Приз “Веста”

2006 г. - Номинирани - Велина Стайкова

 - Тенчо Тенев

 - Йордан Красимиров – Приз „Веста”

2007 г. - Номинирани - Йорданка Цанева

 - Христофор Недков

 - Радка Енчева

 - Мария Илиева – с. Пет могили

 - Васил Гоцев – с.Кортен – Приз “Веста”

2008 г. - Номинирани - Милена Иванова с.Коньово

 - Радка Енчева – с. Събрано

 - Мария Илиева с. Пет могили – приз “Веста”

2009 г. - Номинирани - Катя Христова – с.Радецки

 - Милена Иванова – с. Коньово

 - Росица Мангърова – с. Кортен – Приз „Веста”

2010 г. - Номинирани - Народни танци – „Олстеп”

 - Ваня Даскалова - с.Любенова махала

 - Радка Енчева – с. Събрано – приз „Веста”

2011 г. - Номинирани - Велина Стайкова

 - Петко Танев

 - Ана Кисьова

 - Павлина Вичева и Стоян Петров – „Олстеп”-приз

2012 г. - Номинирани - Петко Танева

 - Росица Мангърова

 - Велина Стайкова – приз „Веста”

2014 г. - Номинирани - Ана Кисьова

 - Иван Георгиев

 - Димитрина Димитрова – Приз „Веста“

2016 г. - Номинирани

- Руска Петрова

- Дима Йорданова - Приз "Веста"

7. Категория ПРЕПОДАВАТЕЛИ ПО ИЗКУСТВА:

2003 г. - Номинирани - Иван Стоянов

 - Митко Маринов

 - Андония Спасова – Приз “Веста”

2004 г. - Номинирани - Радостин Радев

 - Татяна Динева

 - Елена Енева – Приз “Веста”

2005 г. - Номинирани - Галя Захариева

 - Йордан Красимиров

 - Йордан Марков – Приз “Веста”

2006 г. - Номинирани - Галя Захариева

 - Георги Петков

 - Татяна Динева – Приз “Веста”

2007 г. - Номинирани - Галя Захариева

 - Митко Иванов

 - Велина Стайкова – Приз “Веста”

2008 г. - Номинирани - Иванета Маркова – с.Ст.войвода

 - Митко Маринов

 - Анна Кисьова – Приз “Веста”

2009 г. - Номинирани - Радостин Радев

 - Митко Иванов – с.Коньово – Приз „Веста”

2010 г. - Номинирани - Велина Стайкова

 - Йордан Йорданов – приз „Веста”

2011 г. - Номинирани - Петър Петров

 - Велина Стайкова – приз „Веста”

2012 г. - Номинирани - Иванета Маркова

 - Атанас Зоев

 - Петър Петров – приз „Веста”

2014 г. - Номинирани - Андония Спасова

 - Филип Божилов

 - Иванета Маркова  Приз „Веста“

2016 г. - Номинирани

- Филип Божилов

- Петко Танев - Приз "Веста"

8. Категория ПРОСВЕТНИ ДЕЯТЕЛИ:

/2003 г. номинирани в една категория пр.деятели и журналисти/

2003 г. - Номинирани - Гергана Караилиева

 - Радостин Радев  

 - Динка Христова –  Приз “Веста”

2004 г. - Номинирани - Велина Стайкова

 - Галя Захариева

 - Златина Великова – Приз “Веста”

2005 г. - Номинирани - Велина Стайкова

 - Велина Стайкова

 - Галя Захариева – Приз “Веста”

2006 г. - Номинирани - Кольо Иванчев

 - Пепа Желязкова

 - Станиела Хаджиева – Приз “Веста”

2007 г. - Номинирани - Евгения Петкова – с.Съдиево

 - Росица Петкова

 - Елена Арабаджиева – Приз “Веста”

2008 г. - Номинирани - Евгения Петкова – с. Съдиево

 - Мадлена Камбурова – с. Кортен

 - Росица Петкова – приз “Веста”

2009 г. - Номинирани - Катя Стоянова – с.Богданово

 - Стоянка Влаева – СОУ „Иван Вазов”

 - Мадлена Камбурова – с.Кортен – Приз Веста”

2010 г. - Номинирани - Даниела Гунчева СОУ „Хр.Ботев”

 - Маруся Колева  - П.Хиленд.

 - Емилия Стоева – П.Хиленд.

 - Розалина Паскалева –  Ив.Вазов - приз „Веста”

2011 г. - Номинирани - Георги С. Георгиев

 - Иван Цветанов – приз „Веста”

2012 г. - Номинирани - Илиана Димитрова

 - Ивайло Енев

 - Георги Георгиев – приз „Веста”

2014 г. - Номинирани - Стела Михайлова

 - Станиела Хаджиева

 - Радмила Иванова

 - Нели Енева – Приз „Веста“

2016 г. - Номинирани

- Тянка Стоянова

- Радостина Тончева

- Станиела Хаджиева - Приз "Веста"

9. Категория ЖУРНАЛИСТИКА

2004 г. - Номинирани - Радостин Радев

 - Руси Инжов

 - Гергана Караилиева – Приз “Веста”

2005 г. - Не се присъжда

2006 г. - Не се присъжда

2007 г. - Номинирани - Станислава Кръстева

 - Дарина Костадинова

 - Димитрина Димитрова – Приз “Веста”

2008 г. - Номинирани - Дарина Костадинова

 - Ренета Стефанова – Приз “Веста”

2009 г. - Номинирани - Димитрина Димитрова

 - Дарина Костадинова – Приз „Веста”

Предложения за номинации за 2010 г. – не

2011 г. - Номинирани - Не се присъжда

2016 г. - Ниминирани

- Станислава Кръстева

- Цанко Цанев - Приз "Веста"

 

10. Категория ТВОРЧЕСКИ ДЕБЮТ

2011 г. - Номинирани - Яна Радилова,

 - Александра Маринова

 - Димитър Георгиев

 - Стилиян Чиликов

 - Теодор Пенев

 - Красимира Димитрова

 - Михаела Иванова.

2014 г - МЛАДИ ДАРОВАНИЯ - Иван Митев

 - Мирена Йорданова

 - Пресиана Минчева

 - Симона Велинова

 - Михаил Георгиу

 - Христо Асимакис

 - Мирела Енева

2016 г. - МЛАДИ ДАРОВАНИЯ

Яница Младенова

- Данелия Иванова

- Деница Костова

- Микаела Стефанова,

- Драгомир Димитров

 

11. Категория ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРИНОС В ДУХОВНИЯ ЖИВОТ НА ОБЩИНА НОВА ЗАГОРА

2003 г. - Георги Георгиев – Приз “Веста”

2004 г. - Мария Грозева – Приз “Веста”

2005 г. - Петър Колев  - Приз “Веста”

2006 г. - Петър Григоров – Приз “Веста”

2007 г. - Галя Бинева – Приз Веста”

2008 г. - Диана Динева – Приз “Веста”

2009 г. - Росица Стоева – Приз „Веста”

2010 г. - Труфка Стойкова – Приз „Веста”

2011 г. - Илко Атанасов – Приз „Веста”

2012 г. - Андония Спасова – Приз Веста“

2014 г. - Васил Гоцев –Приз „Веста“

2016 г. - Проф. Минко Балкански

12. Категория СПОМОЩЕСТВУВАТЕЛИ 

2016 г. - Номинирани

- Минко Минчев

- Стоян Гочев

- Веселин Георгиев

- Димитър Щерев