155 години „За читалището с любов”
На 31 октомври, в навечерието на Деня на народните будители, Народно читалище „Д. П. Сивков“ чества своя внушителен 155-годишен юбилей. „За читалището с... любов“ бе насловът на концерта, в който съставите на читалището демонстрираха истинско тържество на таланта, приемствеността и силата на българския дух. Сцената оживя с изпълнения, които докоснаха всяко сърце в препълнената зала: след ефектното начало – мост между годините и поколенията, обединяващо младите таланти на читалището и поколенията преди нас, отдали таланта и живота си на каузата читалище и оживелите снимки от архивите, се насладихме на изпълненията на таланти от ОШИ „Илия Аврамов“, ДТФШ „Тракия Вижън“, Формация „Димитров“, ФФ „Аеда“ и ФГ „Лазерче“, Вокална група „Танголита“. Този юбилеен празник бе поредното свидетелство за безспирна мисия на НЧ „Д. П. Сивков-1870“–да пази и развива българската култура.
Празничните събития включваха впечатляваща изложба на Клас „Изобразително изкуство” с преподавател Иванка Милева. Две тематични изложби, подготвени от екипа на библиотеката. ; „С почит към първите”- 155 г. читалище - изложба на оригинални архивни документи и постоянна колекция със снимките на основателите и първите спомоществуватели на читалището и „155 години - НЧ „Д.П.Сивков-1870” - изложба на архивни документи и снимки на Читалището, които бяха показани за първи път.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|


















