Второ издание на изложбата на гоблени "Тихите разказвачи – истории в бодове“
От 6 до 9 април може да разгледате изложбата на гоблени във фоайето на втория етаж в Народно читалище „Диньо П. Сивков – 1870“. Тържество на майсторството и красотата ви очаква в изложените 64 броя произведения, създадени от талантливи жени от Нова Загора и общината. Възхищение будят майсторските гоблени, създадени с много търпение, любов и прецизност. Различна тематика, епохи и техника, обединени от любов към изкуството и необходимостта от изява на вътрешния свят на жената.
Организатори на експозицията са Община Нова Загора и читалище "Д.П.Сивков-1870". Присъстващите на откриването се насладиха и на прекрасното изпълнение на рояла на Ралица Кирчева - възпитаник на Школа по изкуствата.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |





