Unlimited Web HostingFree Drupal ThemesDeposit PokerFree Drupal Themes

„Душата ми…” – юбилеен концерт на Велина Стайкова

Вечерта на 24.04.2026 г. сцената на НЧ „Д.П.Сивков-1870” бе особено емоционална и завладяваща с магията на детските гласове и фолклора в един изключително красив концерт под наслов „Душата ми…”, посветен на 50 годишния юбилей на Велина Стайкова – дългогодишен преподавател на Клас „Народно пеене и гъдулка” в ОШИ „Илия Аврамов”. В концерта взеха участие над  60 деца от Нова Загора, Сливен и Ямбол. Феерия от гласове и майсторство демонстрираха учениците на Велина, която за всички бе избрала най-добрата форма на изява. Истинска радост за публиката бяха изящните изпълнения на ФФ „АЕДА”, а  изявата на най-малките „Лазарчета”  бе радост за душата и окото…Концертът бе подчинен изцяло на идеята за обичта към България и фолклора. Самата Велина взе участие в концерта заедно със своите ученици. От екрана на мултимедията поздравления към нея и възпитаниците й прозвучаха от Катя Барулова, Бика Добрева, Росица Пейчева, Тодор Кожухаров, Мария Градешлиева, Здравко Мандаджиев, бивши нейни ученици и колеги…

В богатата фолклорна програма се включиха и Ф „Димитров” с ръководител Теодор Димитров, Гайдарска школа „Христанов”, ТФ „Балканджийче” – град Елена с ръководител Йорданка Грънчарова. В края на емоционалната вечер бе поднесена песен – изненада с текст специално създаден от нейните възпитаници.

В края на вечерта Велина Стайкова бе наградена с медал и почетна грамота от Висшия съвет на Съюза на народните читалища.