Заслужени награди в навечерието на 24 май
В навечерието на 24 май, на традиционния прием на Кмета на Община Нова Загора – Галя Захариева, посветен на предстоящия празник – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, бяха наградени със Значка „Нова Загора”: Станислава Георгиева Костадинова – дългогодишен член на настоятелството за активния й принос за развитие на читалището и работата й за осъществяване на културната програма на институцията. Мариола Трендафилова Карастайкова – дългогодишен участник в Читалищен театър, за приноса й към развитие на любителското театрално изкуство. Почетен плакет със знака на Община Нова Загора получиха
Ивета Димитрова Митева-Аврамова – член на Настоятелството и ръководител на ДТФШ „Тракия Вижън” за изключителния й принос към културния живот в читалището и града.
Радосвета Николаева Захариева – член на Настоятелството и ръководител на Клас „Приложни изкуства” в ОШИ „Илия Аврамов” за изключителен принос към културния живот в читалището и града.
Теодор Димитров Пенев – член на Настоятелството и ръководител на Ф„Димитров” – уникална за страната ни мъжка танцова формация, за приноса му към културния живот на читалището и града.
Петко Танев Танев – ръководител на Група за стари градски песни „Танголита” и ФГ „Лаватера”, за престижните отличия от фестивали в страната и отличната организация на Фестивала за стари градски и шлагерни песни „Танголита” в град Нова Загора.
Поздравления за заслужените награди на нашите колеги! Благодарност за професионализма, креативността и отдадеността на изкуството!
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |



